Desfacerea adoptiei

17 may 2021 42

Buna ziua. Cum se poate desface adoptia cand copilul este major? Copilul adoptat este demult major, 25 ani, locuieste separat, are serviciu si este independent.
Se doreste: 1) renuntarea la adoptator si oricare obligatiuni fata de adoptator prevazute de lege (cheltuieli aditionale in caz de boala si incapacitate de munca a adoptatorului, ajutor la pensie, etc.) in asa mod, ca sa se simta cu adevarat liber si 2) renuntarea la celalalt parinte, biologic, cu acelas scop. Toate partile sunt de acord. Multumesc,

Jurist comments 1

Arsen Saruhanean
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua! Trebuie de văzut toate temeiurile și de adresat în instanța de judecată.
Puteți să mă sunați și eu o să încerc să Vă ajut.
Tel.: 069076419

17 may 2021