Despre concediu de maternitate

17 november 2018 28

Am iesit la lucrul din concediu de maternitate dupa 2 ani si vreau sa ma intorc din nou in concediu de maternitate pana la atingerea varstei de 3 ani. Ce cerere trebuie de scris pentru a continua concediul de maternitate?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Aceeasi cerere de concediu pentru cresterea copilului pana la varsta de 3 ani. Trebuie sa discutati cu angajatorul. Concediul initial a fost acordat pana la 3 ani, si ati revenit anticipat la munca, sau concediul initial a fost pana la 2 ani?

18 november 2018