Despre pasaport

29 september 2019 15

Eu am domiciliu la o matusa in Dambovita. As dori sa imi fac pasaportul la sora mea in judetul Teleorman deoarece nu ma mai inteleg cu matusa mea. Este posibil sa fac pasaportul la sora mea, sa ma ia in spatiu la ea si sa imi schimb si CI si sa imi fac acolo la ea pasaportul? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns si sa imi spuneti de ce acte am nevoie.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Întrebarea ridicată de către Dvs se refera la aplicarea legislației statului Român ci nu a Republicii Moldova.
Va recomandăm să contactați autoritățile române competente sau un avocat român.

30 september 2019