Devamarea bunurilor

24 january 2019 53

Bun gasit! As vrea sa aflu: un cetatian cu dubla cetatanie (R. Moldova si Portugalia) care la moment isi are viza de resedinta in Franta doreste sa se intoarca in R.Moldova cu automobilul sau care este mai vechi de 10 ani. Spuneti-mi, va rog, care este procedura de devamare a automobilului si a bunurilor sale in acest caz. Mersi anticipat!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Dacă e vorba de auto, atunci, în cazul în care acesta este mai vechi de limita admisibilă, atunci nu va fi posibilă devamarea acestuia.

24 january 2019