Din cauza unor lucrari efectuate de primarie pe strada, noi practic nu putem iesi cu masina din curte

29 june 2020 18

Buna ziua. La noi in sat pe strada s-au facut sapaturi pentru instalarea canalizarii pluviale. Pentru ca au instalat-o incorect (prea sus), noi practic nu putem iesi cu masina din curte. Ajutati-ne, va rog, primarul nici nu vrea sa ne asculte!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Scrieți o cerere în acest sens în adresa primarului și înregistrațio în mod oficializat la primăria acestuia ori expediați-o prin scrisoare cu aviz de recepție, o altă soluție este să scrieți o cerere și către administrația companiei care s-a ocupat de efectuarea lucrărilor.

30 june 2020