Distanta intre afaceri cu acelasi domeniu de activitate

14 april 2018 33

Am deschis cu 4ani in urma un Autoservice cu autorizatii etc. La un metru de mine s-a construit alt Autoservice. Este legal sa fie autorizat sa functioneze? Exista in legislatie vreun regulament care sa respecte distanta intre afaceri similare?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua
Vu privire la standarde în construcție trebuie sa va adresați la Autoritatea Publică Locală și la Agenția pentru Servicii Tehnice.
Cat privește amplasarea noului centru de deservire auto nu exista interdicții, atât timp cât dispune de actele necesare pentru practicarea acestui gen de activitate.

14 april 2018