Divort

07 august 2019 177

Vreau sa depun cerere de divort. Sotul este contra, noi avem un copil.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Adresați-vă cu o cerere de chemare în judecată în instanța de judecată din raza domiciliului Dvs. și înaintați următoarele capete de cerere:
1. desfacerea căsătoriei
2. determinarea domiciliului permanent al copilului cu mama (dacă vă doriți aceasta)
3. încasarea pensiei de întreținere pentru copilul minor (dacă vă doriți aceasta)
4. încasarea cheltuielilor de... mai detaliat judecată (dacă vă doriți să le recuperați)

Succes.

07 august 2019