Divort contestat la Curtea de Apel

05 april 2019 100

Buna ziua. Am divortat pe 15 februarie 2019. Hotararea a intrat in vigoare pe 18.03.2019. Sotul a dat cerere la Curtea de apel Balti. Astazi am luat certificatul de divort. Spuneti-mi, va rog, poate Curtea de Apel sa anuleza divortul? Fostul ot la 2 sedinte nu s-a prezintat. Am publicat anunt si in ziar, dar el nu s-a prezentat. Eu nu doresc sa traiesc cu el. Ce sansa are el sa anuleze divortul?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua

Nu există șanse se anuleze hotărârea primei instanțe deoarece, nu poți sa impui două persoane să locuiască în continuare împreună.

Pretențiile examinate se referă doar la desfacerea căsătoriei sau se refera inclusiv la stabilirea domiciliului permanent al copiilor și încasarea pensiei?

05 april 2019