Divorț în situația când avem 2 copii minori și suntem stabiliți peste hotare

27 february 2020 81

Buna ziua. Am asa o situație: suntem stabiliți cu traiul peste hotare, avem doi copii minori și vrem să dăm la divorț. Care este procedura? Multumesc.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Advocate

Daca sunteti ambii deacord, veniti acasa de sarbatori, mergeti ambii la notar si întocmiți un acord unde veți stabilitoate detaliile inclusiv în privința copiilor.

Dacă nu aveti poaibilitatea, angajați un avocat care va depune o cerere în judecată și va efectua toate actiunile necesare din numele dvs.

27 february 2020