Divort in SUA si casatorie in Moldova

27 april 2018 33

Buna ziua. Spuneti-mi va rog: eu am cistigat green card am venit cu sotul si copilul. Dupa un timp am divortat in SUA. Acum doresc sa ma recasatoresc in Moldova si sa iau familia sotului. Voi putea veni inapoi in tara daca greencardul va fi pe numele vechi?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună Tatiana,
Trebuie sa consultați un avocat din SUA, dacă sunt careva probleme în acest sens, deoarece se referă la legile aplicabile Statelor Unite ale Americii.

28 april 2018