Divorț la distanță

07 november 2020 315

Bună ziua. La moment ma aflu in Franța, vreau să divorțez de soțul meu cu care nu mai trăiesc de 2 ani de zile, nu tinem legătura si nici nu are grijă de cei doi copii care ii avem (el, din câte știu, se află tot pe teritoriul Franței). Este posibil să depun cererea de divorț prin avocat in Moldova, cât timp mă aflu peste hotare, prin procură să se ocupe de toate? Am nevoie de o consultație cu un avocat.

Jurist comments 2

Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Olesea,
Puteti divorta prin intermediul unui avocat fara a fi prezenta la sedintele de judecata.

07 november 2020
Victor Pantiru
  • Advocate
  • Other violations

Buna ziua Olesea,
Puteti divorta prin intermediul unui avocat fara a fi prezenta la sedintele de judecata.

07 november 2020