Divort la OSC la locul de trai sau la cel unde s-a incheiat casatoria?

12 january 2020 135

Buna ziua! Spuneti-mi, va rog, daca se poate divorta la OSC, cand sotii divorteaza de comun acord, avind si copii minori. Si inca o intrebare: divortul se face la OSC-ul locului de trai sau cel unde s-a incheiat casatoria? Va multumesc.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Da de comun acord puteți la OSC să desfaceți căsătoria cu posibilitatea la OSC-ul în rza care sunteți domiciliați sau unde ați încheiat căsătoria.

13 january 2020