Divort si cheltuielile de judecată

29 september 2021 207

Buna ziua. Soțul cu care am trait 11 ani (nu avem copii sau avere in comun) nu a fost de acord sa divortam si am fost nevoita sa actionez in judecata pentru a obtine divortul. Procesul a durat 2 ani, dar pe 6 septembrie a fost pronuntat divortul. Instanta a hotarat ca fostul sot trebuie sa achite cheltuielile de judecată. El nu este de acord cu hotararea instantei si a contestat-o la Curtea de Apel. Care sunt șansele ca după Curtea de Apel să-mi achite cheltuielile?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Eva, v-a fi pronunțată decizia Curții de Apel, o să vă duceți în istanța care a pronunțat hotărîrea, o să faceți rost de titlu, cu care o să vă duceți la executor.

01 october 2021