Dizabilitate severa

01 december 2018 49

Spuneti-mi, va rog frumos, fiind invalida cu vederea, cu o capacitate de munca de 30%, pot fi eu considerata persoana cu dizabilitati severe de vedere? Multumesc anticipat!

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Acest fapt se stabilește printr-un certificat eliberat de Consiliul Naţional pentru Determinarea Dizabilităţii şi Capacităţii de Muncă, in urma examinării dosarului Dvs.
Trebuie să va adresati la acest Consiliu, pentru a obține certificatul respectiv.

02 december 2018

Multumesc frumos pentru raspuns!

02 december 2018