Documente pe automobil

13 july 2018 22

Spuneti-mi, va rog, daca un automobil a fost procurat si lasat pe numerele de procurare, este nevoie de schimbat raportul tehnic pe numele persoanei care l-a procurat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Bună ziua,
Pentru a evita orice nereguli, adresați vă la cea mai apropiată subdiviziune unde se petrece controlul tehnic auto, durează puțin, dar evitați problemele, totodată în context ar fi bine de modificat și asigurarea pe numele noului proprietar.

14 july 2018