Documentele interne cerute in cadrul procedurii disciplinare

19 july 2021 13

Bună ziua! Stimați experți, dacă ați putea va rog mult să mă ajutați cu lista de documente care trebuie perfectate in cadrul procedurii disciplinare a unui salariat: explicația scrisă, proces verbal, ordin etc., denumirile acestora și ordinea perfectării. Va rog mult! Multumesc!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Oxana, ce însemnă documente care trebue perfectate în cadrul procedurii disciplinare. Se primește asupra DVS s-a enițiat o procedură disciplinară, sigur că da e necesar o explicație de la DVS, s=a întocmit un proces verrbar, care v-a dovedi vinovăția DVS, un oarecare ordin de sanționare, sigur că... mai detaliat da. În caz dacă DVS o să încercați să contestați o decizie luată de administrație, DVS trebue să despuneți de așa documente.

20 july 2021