Doi executori judiciari au pus sechestru pe cardul bancar

11 may 2018 43

Doi executori judiciari au pus sechestru pe cardul bancar. Unul din ei a ridicat bani de pe card, mai mult decat a avut în titlul executoriu. La întrebarea mea de ce a facut asa, el a răspuns ca diferența va fi transferata executorului al doilea. Este legal felul cum a procedat primul executor? Ce act confirmator trebuie să-mi elibereze executorul ca confirmare că a transferat banii celuilalt executor?

Jurist comments 1

Iulian Moraru
  • Legal consultant

Bună ziua!

Cel de-al doilea executor (care trebuie să primească bani) trebuie să elibereze o recipisă cu semnătura sa prin care confirmă că primul executor i-a transmis banii respectivi.

Succese!

29 may 2018