Dosar penal

29 april 2021 29

Cum pot afla in ce etapa se află dosarul penal: daca a fost admis recursul procurorului, a fost casata decizia în partea aplicării prevederilor art. 96 CP?

Jurist comments 2

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

În primul rând contactați avocatul dvs care vă reprezintă interesele or intră în obligațiile acestuia de a vă informa cu privire la soarta dosarului, dacă nu aveți avocat puteți urmări portalul instanțelor la adresa web: https://instante.justice.md/ , accesați rubrica instanței pe rolul căreia se află dosarul dvs spre examinare... mai detaliat și verificați soarta acestuia, or telefonați grefiera judecătorului care examinează dosarul s-au la examinat și întrebați la ce etapă se află.

30 april 2021
  • Legal consultant

Buna d-na T., colegul meu corect v-a orientat, dar este o soluție mai simplă. Depuneți o cerere în adresa istanței și solicitați informația expusă în mesaj.

30 april 2021