Drept de procurare a unei locuinte de catre o persoana juridica straina

15 march 2018 38

Buna ziua. Care sunt reglementarile care ar permite sau ar indica careva restrictii asupra procurarii de catre o persoana juridica straina a unui imobil (locativ) in RM, fara scop de investitie in activitate de intreprinzator.

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună Dna Olga,
Ar fi cazul să vă adresați la un notar să-i spuneți din ce țară este persoana juridică și în dependență de aceasta notarul vă va spune exact ce acte sunt necesare și ce condiții trebuie să întrunească aceste acte.

15 march 2018
Alexandru Ţurcan
  • Advocate

Restrictii la procurare de imobil locativ pentru persoane straine (fizice sau juridice) nu sunt.

16 march 2018