Drept de vanzare

16 november 2018 56

Buna ziua. Mama mea detine un apartament in Chisinau, este pus la vanzare. Peste cateva zile mama pleaca peste hotare. Sotul meu are viza de resedinta in apartament. Este posibil de scris o procura pe numele sotului din partea mamei sa-l poata vinde el? Mersi.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Este posibil în tocmirea unei procuri în acest sens. Mama este unicul proprietar?
Viza de reședință nu oferă careva garanții sau drepturi asupra imobilului.

16 november 2018