Dreptul de proprietate pe un teren cumpărat de mai mult de 10 an

19 april 2019 31

Salut! În urma cu mai bine de 10 ani, să spun, am cumpărat un teren pe care ulterior am construit un garaj. Nu am întocmit niciun act de vinzare-cumparare, iar acum vreau sa inregistrez terenul și garajul pe numele meu. Doamna de la care am cumpărat nu vrea să înregistreze terenul pe numele meu si nici sa negocieze. Ce sa fac în situația dată?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna D-le Sergiu

În atare circumstanțe nu vă rămâne decât să vă adresați cu o plângere organelor de drept.

20 april 2019