Dreptul fostului sot de a lua copilul la el

30 june 2020 249

Buna ziua. Am fost chemată in judecata pentru a da fostului sot dreptul de a vizita copilului. Am fost de comun acord ca acesta să-și viziteze fetița 2 zile pe saptamana si 2 zile pe luna sa o ia la domiciliul lui. A luat fetița, dar se pare ca ea nu poate sta fără mine, nu doarme si nici nu mănâncă acolo. Momentan este drept provizoriu pana la examinarea dosarului in fond. Mai pot refuza ca tatal sa o ia la domiciliu lui? Tin sa mentionez ca fetița are 6 luni si pana acum a stat doar cu mine. Multumesc din suflet.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na Valentina, da DVS sînteți în drept să-i refuzați, deoarece copil are o vîrstă fragedă 6 luni, ea nu-i constientă ce se întîmplă, ca să nu aibă probleme cu sănătatea, încetați așa maniere proaste, succese.

01 july 2020