Drepturile inculpatului

02 september 2022 47

Bună ziua. Ce pedeapsă se prevede in caz de neprezentare in termen la Inspectoratul Național de Probațiune? Mulțumesc.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna Botan, în caz dacă DVS nu vă prezentați în termen la Probațiune,inspectorul e în drept să înainteze un demers în instanța de judecată pentru a fi modificată pedeapsa aplicată față de DVS. Eu vă propun să duceți tratative cu reprezentantul de la Probațiune, există circumstanțe care au influențat la... mai detaliat ne prezentarea în termen.Eu vă propun să aplați la viberul de pe telefonul +37368669950 pentru a clarifica.

03 september 2022