E posibil sa-mi fac actele pe casa parinteasca, care a fost cumparata de tatal meu de la sora lui, dar actele si in prezent sunt pe sora lui.

20 march 2018 140

Casa a fost cumparata de tatal meu de la sora lui cu multi ani in urma si nu au facut actele pe casa. Fiind hranit cu promisiuni de la sora lui ca vor face actele in timpul cel mai apropiat, a ajuns timpul ca el a decedat. Cand tata era viu fusesem la sora lui cu propunerea de a face actele direct pe mine, si tot am ramas numai cu promisiuni, insa ea nu a negat faptul ca casa a fost cumparata de la ea. Acum doresc sa fac actele pe mine fiind unicul lui mostenitor, dar sora lui nu doreste sa mi le faca si neaga faptul ca casa a fost cumparata de catre tatal meu. Tata imi spunea ca au intocmit intre ei un act ce confirma cumpararea si ca il are acasa. Nu tin minte ca sora lui sa fi venit vreo data in vizita la noi, insa la inmormantare a venit, atunci mi-a spus ca are nevoie de niste poze sau acte de ale ei pe care tata le pastra si de care pana atunci nu a avut nevoie, iar eu i-am permis. Dupa inmormantare, am cautat acel act intocmit de ei, dar nu l-am gasit si cred ca ea l-a luat pentru a nu-mi face actele pe casa. As dori sa aflu daca e posibil sa o oblig sa-mi faca actele.

Jurist comments 1

Va rog pe cei care au careva idei scrietimi pe email vaseea14@gmail.com

22 march 2018