E posibil sa scot banii de pe contul unei banci din Luxembourg?

02 july 2019 33

Prin intermediul internetului, am hotarat sa castig banii la bursa. Cu ajutorul unui manager dintr-o firma de brocheri, am investit de tot 2.250$ si am vandut valori mobiliare timp de o luna in suma de 14.700$. Cum a trecut luna, am hotarat sa scot banii de pe cont. Mi s-a cerut pentru transfer 1.350$ ca sa pot scoate acesti bani. A trecut vreo 2 saptamani, banii nu au venit si mi-au spus ca banca mea a refuzat asa transfer. Vreau sa aflu: as putea cumva da scot acesti bani? Eu vad ca ei se afla pe cont si managerul care a lucrat cu mine nu iese la legatura.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Întrebarea e de ordin ecinomic/contabil/bankar si nicidecum juridic atit timp cit nu se identifică obligații neexecutate.
Verificați la bancă motivele, vedeți la alte bănci corespondente.

02 july 2019