Educatorul mi-a umilit copilul

23 november 2019 26

Educatorul mi-a sugerat in mod umilitor ca nu imi mai primeste copilul in grupa, deoarece se "chinuie" cu el, copilul nu vrea sa indeplineasca "ordinele" educatorului. Mai grav este ca, in final, mi-a spus ca copilul meu e bolnav psihic. Mentionez ca inainte de a ne inscrie la gradinita, am trecut toate controalele medicale si nici un medic nu a depistat nimic suspec. Am apelat si la un consult psihologic, la care s-a constatat ca copilul este sanatos, dar trece cu greu de perioada de adaptare. Intrebarea mea este: ce trebuie sa facem noi ca parinti, unde sa ne adresam?

Jurist comments 1

SILVIU POTÎRNICHE
  • Advocate trainee

Bine ai venit pe yAvo!
•••
In primul rind adresati-va la directorul gradinitei, si solicitati sa ia masuri cu educatorul.
In caz contrar, spuneti-le ca va adresati la Ministerul Educatiei.

23 november 2019