Есть загранпаспорт, но просрочен

29 june 2019 26

Есть загранпаспорт, но просрочен. Нужно опять собирать все копии приговора?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua!

Stimată Dna Svetlana,
În cazul în care după obținerea documentului de călătorie expirat în privința Dvs nu a fost intentată urmărirea penală și/sau nu ați fost atrasă la răspundere penală în alte cauzei, sau a expirat termeniul de probațiune, nu mai este necesar să le prezentați din nou copia acelor... mai detaliat acte.
Totuși, pentru orice eventualitate vă recomand să aveți o copie justă la îndemână!

Succes.

01 july 2019