Este nevoie ca forta majora sa fie probata?

23 may 2018 33

In cazul in care a survenit o circumstanta independenta de vointa partilor (forta majora), aceasta circumstanta trebuie probata? Daca da, atunci care este cadru normativ pentru aceasta probare?

Jurist comments 2

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna,
Pentru obținerea unei asemenea informații vă adresați la Camera de Comerț și Industrie.

23 may 2018
Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Dacă vă referiți la unele acțiuni personale care au survenit la dvs și le calificați ca forță majoră, această imposibilitate urmează să fie probată pentru ca instanța să se expuie.

23 may 2018