Este nevoie de SRL?

25 september 2020 36

Vreau să prestez servicii de transport cu camionul personal la o carieră. Ce impozite va trebui sa platesc anual? Ce cheltuieli ai pe an pentru a întreține SRL cu 1 sau 2 angajați? Mersi anticipat!

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziau Gheorghe,

Da, este nevoie de înființat SRL. O să achitați impozit pe venit precum și impozitele salariaților (indemnizatiile sociale etc). Pentru aceasta puteti angaja un contabil part-time ca să vă facă achitările și evidența contabilă.

26 september 2020