Este posibil de facut online declaratie de renuntare la mostenire?

29 november 2022 70

Buna ziua. Fratele care se afla peste hotare vrea sa faca declaratie de renuntare la mostenire. O poate face la ambasada Moldovei cel devreme in ianuarie 2023, dar noi avem nevoie urgent de ea. Exista vreo alta posibilitate, cum ar fi online?

Jurist comments 1

  • Legal consultant
  • Other violations

Bună Alina, nu e posibil de făcut declaraţie de renunţare la moştenire prin intermediul "online", unica modalitate este să aşteptaţi termenul indicat de dvs sau fratele să revină acasă.

Dacă aveţi nelămuriri puteţi să mă contactaţi la adresa de email iacobalexandrulaw@gmail.com

Succes!

29 november 2022