Este posibil de impartit dupa divort afacerea in baza de patenta?

15 october 2017 4

La cererea sotiei, am divortat in 2016. Imparirea averii nu am facut. Nici un advocat nu se apuca sa imparta averia: anume afacerea in baza de patenta pe numele fostei sotii. Toate actele le-a sustras. Am activat si eu pe patenta cand sotia era in decret. Am sa pot sa cistig ceva?

Lawyer comments 1

  • Advocate

Sînt proprietate în devălmășie(coproprietate) bunurile procurate din veniturile obținute de fiecare dintre soți din activitatea de întreprinzător. Da,teoretic ați putea cîștiga ceva.

16 october 2017