Este posibil de revocat donația după moartea donatorilor?

06 october 2022 50

Bună ziua. Este posibil de revocat donația după moartea părinților? Părinții au donat casa fratelui mai mare când erau în viață. Donația a fost făcută în anii 2007-2008. Noi, ceilalți frați, nu am fost de acord cu decizia părinților, care au fost manipulați de către fratele amintit și soția acestuia.

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna seara Viorica,n-o să faceți nimica,din cauza ceia, că părinții au exprimat o voințe binevoitoare. O să aveți probleme în instanță să aduceți probe despre manipulare din fratele și soția lui.

06 october 2022