Eu am un credit neachitat

08 july 2019 125

Buna ziua. Ajutati-ma, va rog, eu am un credit neachitat. Sunt sunata si imi spun ca sotului i se va pune interdictie de a parasi tara. El nu a fost fidejusor la credit, eu am luat creditul. Ajutati-ma cu un raspuns, va rog frumos!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua
Pentru datorii raspund persoa ele ce au asumat careva obligații, dacă soțul nu figurează, careva interdicție nu îi poate fi aplicată, mai problematic e cu proprietatea comună.

09 july 2019