Eu sunt insarcinata si nu lucrez, dar sotul meu este angajat.

23 november 2018 84

Buna ziua. As dori si eu niste informatii, si anume: eu sunt insarcinata si nu lucrez, dar sotul meu este angajat. As dori sa stiu daca sotul meu are dreptul la concediu de maternitate si daca poate sa lucreze in continuare. Astept raspunsul vostru. Va multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna ziua,
Este posibil de a beneficia de concediu paternal
Vedețiai jos link
http://www.cnas.md/tabview.php?l=ro&idc=620&t=/Alte-prestatii-sociale/Indemnizatii/Indemnizatie-paternala

Pentru informații mai concrete, apelați la serviciul informare pe site sus identificat

23 november 2018