Excluderea din bonul de repartiție

05 september 2020 97

Bună ziua! Întrebarea mea este daca chiriașul principal poate sa privatizeze apartamentul de unul singur fără acordul soției cu care au divorțat după ce au primit apartament și fără copiii lui pe motiv că aceștia nu locuiesc de mulți ani în acea locuință. Soția și copiii până în prezent sunt incluși în bonul de repartiție și au viza de reședință in apartamentul ce urmează a fi privatizat. Mulțumesc anticipat !

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
se privatizează împreună cu membrii înscriși, în lipsa acestora, ar fi cazul de exclus din acest bon, mergeți la Direcția pentru privatizare sau pretura de sector pentru detalii.

11 september 2020