Executare abuziva

27 april 2022 109

Buna. Un executor judecatoresc a aplicat sechestru pe cardul social. Am scris cerere, am demonstrat ca pe acest cont copilul meu primeste indemnizatia pentru invaliditate, dar executorul nu a reactionat in niciun fel. I-am spus ca ma voi adresa in procuratura, dar nici asta nu a ajutat. Acum nici nu pot da de acel executor pentru ca am imi sunt blocate apelurile telefonice. Cardul social e blocat de peste jumatate de luna. Ce pot face si unde sa depun plangere pe marginea acestui abuzul in serviciu?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna Anna, eu vă propun să depuneți o cerere la poliție, deoarece au fost încălcate drepturile DVS, cerere trebuie să fie întemnițată în baza art. 328 CP-abuz de serviciu. Puteți apela la viberul de pe telefonul +37368669950, noi vom discuta.

28 april 2022
  • Advocate trainee
  • Other violations

HRISTOS A INVIAT Anna! Va propun sa va adresati la mediator pentru a solutiona amiabil si mai repede litigiul si nu asa de costisitor. Sunt si mediator, in caz de necesitate, ma puteti apel la nr. de telefon mobil: 069049267.

28 april 2022