Executor judecătoresc

03 may 2020 93

Buna ziua. Am scris un angajament la executorul judecătoresc ca o sa achit datoria, dar n-am achitat timp de un an, iar executorul a extras o dată bani de pe cardul salarial.
Ce poate sa întreprindă executorul judecătoresc, daca n-am achitat datoria timp de 12 luni, doar o dată am achitat 6.000 lei?

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Buna ziua Anatol,

El va continua procedura de executare. Va executa sechestrele puse pe bunurile mobile/imobile, va incasa datoria din veniturle Dvs.

04 may 2020
  • Legal consultant

Pentru o consultație mai detaliată vă sunt la dispoziție.

04 may 2020