Executorul judecatoresc are voie sa intre fortat in apartament pentru niste datorii la servicii comunale?

12 june 2019 62

Daca stapana unui apartament nu se afla in tara si nici nu-i la curent cu ce se petrece, executorul judecatoresc are voie sa intre fortat in apartament pentru niste datorii la servicii comunale? Am primit o scrisoare ca va fi fortata intrarea in locuinta, cu toate ca stapana apartamentului nu este in tara. Cum sa procedez?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Bună ziua

Stimată Dra Cristina,
Executorul judecătoresc probabil își executa obligațiile ce sunt puse în seama acestuia în cadrul unei proceduri de executare a unui document executoriu.

Informați proprietarul bunului imobil.

12 june 2019