Executorul judecătoresc vrea sa pună sechestru pe apartament!

14 september 2020 99

Buna ziua. Am cumpărat un apartament cu achitarea in rate. Achitam suma in fiecare luna, dar de un timp nu am avut posibilitatea și s-au adunat restante de 7.000 Euro. Recent am fost sunata de executor ca să-mi facă cunoștiință cu decizia de punere a apartamentului sub sechestru si de evacuare a mea din acest apartament. Ce sa fac?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Larisa,

Puteți negocia cu executor sa incheiati o tranzacție și să amânați evacuarea.

14 september 2020