Executorul nu vrea sa scoata sechestrul

30 september 2021 73

Buna ziua. Executorul nu vrea sa scoata sechestrul de pe cardul salarial. I-am trimis o scrisoare cu extras de la banca care confirma ca e card salarial, dar executorul intinde timpul. A spus ca a primit scrisoarea, dar sechestrul inca nu e scos.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

În asemenea situații puteți dispune o plângere la UNEJ și să indicați că s-a aplicat ilegal sechestru pe card iar la solicitarea voastra de a ridica sechestrul s-a ignorat acest momen. Deobicei sesizarea UNEJULUI aduce rezultat.

01 october 2021