Faliment întreprindere

19 november 2020 63

Administratorul unei intreprinderi a fost anuntat intr-o convorbire telefonica că intreprinderea intra in faliment si i s-a spus sa aducă stampila și contabilitatea. Cu toate acestea, nu a primit deocamdată nicio scrisoare oficială. Cat de veridic este aceasta? Va mulțumesc.

Jurist comments 1

Alexandru Lungu
  • Advocate

Există o hotărâre de intentate a procesului se insolvabilutate?
Administratorul insolvabilitatii poate fi instituit doar prin hotărârea judecătorească.

20 november 2020