Forma declaratiilor martorilor pe dosar de decadere in drepturi parintesti

31 may 2017 26

Vreau sa iau niste declaratii in scris de la multi martori in legatura cu cazul de decadere din drepturi parintesti. E suficient declaratia pe suport de hirtie a martorilor sau ei trebuie sa fie prezenti la judecata?

Lawyer comments 2

Levitschii Iurii
  • Legal consultant

Bună ziua. Martorii trebuie să se prezinte în judecată și să depună declarații sub jurămînt. În caz că duc instanța în eroare aceștia urmează a fi pedepsiți conform legii.

31 may 2017
Călin Bobeică
  • Advocate

Nu constituie probe declaratiile martorilor pe hirtie ...obligatoriu in instanta de judecata cu avertizarea aplicarii prevederilor art.312 Cod Penal !
Succese !

31 may 2017