Fosta soție are nevoie de acordul meu pentru a face viză copilului minor?

29 july 2024 0

Bună ziua. Fosta soție mi-a cerut să mergem la un notar ca să-i dau acordul pentru a putea face viză și pleca peste hotare împreună cu fiica minoră, care poartă numele meu. Dacă noi suntem divorțați, are nevoie de acordul meu pentru a face viză?

Lawyer comments 1

  • Legal consultant

Buna ziua Iob, DVS sunteți inclus în actul de naștere a copilului în calitate de tată, dacă da atuncea DVS sunteți obligat să vă duceți la notar și să dați un acord pentru ca fost soție și fiica voastră să poartă pleca peste hotarele țării, nu importă în ce relații... mai detaliat vă aflați cu fost soție.

29 july 2024