Fosta sotie nu-mi da voie sa-mi vad copilul

09 november 2020 444

Buna ziua. Am fost casatorit. Astazi a fost ultima sedinta de judecata, am divortat si foata sotie nu-mi da voie sa-mi vad copilul. Ce pot sa fac in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Advocate

Buna
Puteți solicita direcției pentru protecția copilului sa stabilească un grafic de intrevederi, daca nu se respectă, urmează să obligati prin instanță, drepturile ambilor părinți sunt aceleași, fara limitari,daca nu există un act expres in acest sens.

10 november 2020