Fosta sotie refuza sa-mi vad copilul

23 june 2017 46

Spuneti va rog frumos, este in drept fosta sotie sa-mi stabileasca cind sa-mi vad copilul minor de 4 ani, refuzind kiar sa-mi dea copilul (1-2 zile) si unde pot sa ma adresez ca s-o oblige sa-mi dea copilul? Precizez ca platesc pensie alimentara in marime de 1000 lei.

Lawyer comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Salut Ion,
Instanta de judecată stabileşte la divorţ cu cine rãmine copilul şi deja atnci cînd puteţi sa il vedeţi, totodată mama nu poate sa vă interzică să vedeţi copilul, doar dacă nu este o hotărîre in acest sens.
Dvs urmeaza chiar la politie sa va adresaţi cînd aceata... mai detaliat nu va permite..

25 june 2017