Fostul soț nu îmi permite sa comunic cu copilul, atunci când acesta se află cu el

06 february 2021 30

Bună! Fostul meu soț are grafic de întrevederi cu copilul nostru comun. Atunci când copilul se află cu el, fostul soț nu mă lăsa să comunic cu copilul, de fapt nici nu răspunde la apeluri. Pot să depun undeva plângere?

Jurist comments 1

  • Legal consultant

Buna d-na X., în cazul DVS sînteți în drept să depuneți o cerere la Organul de tutelă, unbde indicați circumstanțele.

07 february 2021