Functionarea instantelor

03 march 2022 31

Salut! Stie cineva pana pe ce data instantele nu vor functiona sau daca functioneaza. Pe 28 martie am judecata.

Jurist comments 2

  • Legal consultant

Noroc. așa situație este în Chișinău, judecătorii au decis să amâne în legătură cu starea excepțională, adică de 2 luni, până la 24.04.22. O să fie OK, dacă faci o vizită la judecată ți întrebi, care e situația.

03 march 2022
Andrei Țurcan
  • Legal consultant
  • Other violations

Dacă nu este un caz legat de aplicarea sau prelungirea arestului, pensia alimentară, ordonanța de protecție, măsuri de executare sau alte excepții care nu suferă amânare - atunci ședința trebuie reprogramată pentru o altă zi și o altă dată. Cel mai bine să luați legătura cu grefierul, judecătorul. Datele sale... mai detaliat de contact trebuie să fie în citație.

09 march 2022