Furt de produse alimentare din intreprindere de stat

21 june 2018 40

Am prejudiciat statul cu un furt de produse alimentare. Ce pedeapsa ma asteapta?

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Depinde foarte mult de cantitatea sustrasă pentru a putea da inițial o apreciere dacă are loc răspunderea contravențională sau penala, totodată ar fi bine să scrieri mai jos mai multe detaliile deoarece furtul este prevăzut în art. 186 Cod Penal care presupune sustragerea de la o persoană iar în... mai detaliat cazul dvs trebuie să aibă loc o altă calificare.

23 june 2018