Hotărâre cu privire la divorţ

07 june 2018 86

Sunt mămică. După 10 luni de judecată cu privire la desfacerea căsătoriei cu copii minori, unde tatăl copiilor nu s-a prezentat niciodată, s-a ajuns la final. Instanţa de judecată s-a pronunţat şi a luat hotărârea cu privire la divort, cu menţiunea ”se desface” şi stabilirea domiciliul copiilor cu mama. Se mai indică în hotărîre că ”hotărârea este cu drept de apel la Curtea de Apel în termen de 30 zile... de la data pronunţării dispozitivului hotărârii”. Mi s-a spus ce să fac, dar din cauza emoţiilor nu eram concentrată. Vă rog frumos, spuneţi-mi care sunt acţiunile mele în continuare? Mulţumesc enorm!

Lawyer comments 1

Igor Brinișter
  • Advocate
  • Other violations

Buna Daniela
Ați solicitat și stabi9unei pensii de întreținere pentru copil? Ați primit titlul executoriu? Dacă s-a stabilit o pensie de întreținere solicitați titlul executoriu și adresați-vă la un executor judecătoresc, deoarece se execută imediat.

07 june 2018