Împărțirea averii la divorț

07 november 2021 83

Buna ziua. E posibil ca la divorț sa fie făcut un acord între soți care sa nu impună părțile sa împartă averea in jumătate? Sa divorțeze fără împărțirea averii, desigur cu acordul ambilor părți.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Advocate

Bună ziua,

Desigur, partajul averii se pune în discuții doar atunci când există o astfel de pretenție prin urmare, dacă desfacerea căsătoriei o solicitați la ASP, notar sau instanța de judecată, acestea vor pune spre discuție doar pretenția ce ține de desfacerea căsătoriei

08 november 2021